Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,246 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – EL, permbysja eshte e mundshme, e thone numrat. Problemi eshte te kuptohet nese ky Inter…

Gazzetta – EL, permbysja eshte e mundshme, e thone numrat. Problemi eshte te kuptohet nese ky Inter…
Bujar Berishaj

Per ndeshjen e se enjtes kunder Wolfsburg, Roberto Mancini  nuk e di akoma nese mund te llogaris apo jo ne Xherdan Shaqirin. Sigurisht do te kete ne dispozicion Icardin dhe Palacion, me kete te fundit qe eshte kthyer ne gol.

“Te dy argjentinasve Mancini do t’i kerkoj gola, te pakten dy, qe do te nevojiten per te permbysur humbjen ne Gjermani. ‘Mund te rekuperohet qetesisht’, ka thene ne konference. Statistikisht nuk ka dyshim. Ne nentorin e 1990, me Trapattonin ne pankine, Inter fitonte 3-0 me Aston Villan pasi kishte humbur 2-0 ne ndeshjen e transfertes; dhe ne 1998 e ben te njejten me Strasburgun, me golat e Ronaldo, Zanetti dhe Simeone. Ne teori kete here eshte edhe me e thjeshte duke pare qe gjithcka nis nga 3-1. Problemi eshte te kuptosh nese ky Inter, pa fenomene, me nje mbrojtje naive dhe nje loje jo te mire, mund ta bej”, lexohet ne edicionin online de La Gazzetta dello Sport.

“Numrat e biletave te shitura deri tani tregojne per nje atmosfere te nxehte. Me pak fjale, edhe populli zikalter nuk duket qe beson shume. Pastaj ndoshta Shaq rekuperohet, ben nje gol dhe gjithcka ndryshon”, e mbyll gazeta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.