Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

588 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Eto’o, tani Interi ka nje shans me shume. Mou…

Gazzetta – Eto’o, tani Interi ka nje shans me shume. Mou…
Xhorxh Gellci

Ne numerimin mbrapsht per Samuel Eto’o, gjithcka do te jete me e qarte javen e ardhshme. E konfirmon kete Carlo Laudisa, kryeredaktor i Gazzetta dello Sport, ne numrin e sotem. Dueli per kamerunasin eshte gjithmone Inter-Chelsea:

Per momentin, klubi londinez eshte i ndalur ne nje oferte nje-vjecare me 5 milion ne sezon (Di Marzio flet per 6), dhe prospektiva e nje rinovimi ne baze te paraqitjeve dhe golave. Me te vertet ne Stamford Bridge po kursejne leket per kamerunasin? Tek Inter shpresojne qe po, sepse ne kete rast do te ishte e mundur te merreshe ‘Po-ja’ e Samuel me nje propozim 2 vjecar me 4,5 milion ne sezon. Strategjia zikalter po shkon pikerisht ne kete drejtim. Por me pare Branca dhe Ausilio presin perfundimin e roundit te dyte londinez te Claudio Vigorelli, agjentit te Eto’o. Ne kete rast, skuadra e Massimo Morattit mund te bazohet edhe tek te drejtat e imazhit. Nese Samuel do te pranonte propozimin interist, do te kishte liri absolute ne shfrytezimin e kontratave publicitare. Por keto jane vetem detaje. Gjithashtu te bejne te mendosh te rejat ne aksin Abramovich-Kerimov. Dy manjatet ruse sapo kane mbyllur marreveshjen per Willian, i cili ishte i drejtuar drejt Tottenham. Ndoshta mund te flirtojne edhe per Eto’o, dhe Mou shtyn ne kete drejtim. Do te kenaqet portugezi? Natyrisht, Interi shpreson qe jo.” – perfundon Laudisa.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.