Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,627 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – EuropaLeague, Interi pa Shaq? Nuk eshte e thene. Por zevendesuesi i tij deshtoi serisht…

Gazzetta – EuropaLeague, Interi pa Shaq? Nuk eshte e thene. Por zevendesuesi i tij deshtoi serisht…
Inter Club Staff

“Operacioni ‘remuntada’ per Interin ka nisur me kemben e gabuar. Dhe me nje kofshe te majte te lenduar, e kemi fjalen per ate te Xherdan Shaqirit”, shkruan Gazzetta dello Sport.

Te enjten Interit do i duhet te luaje nje nga ndeshjet me te rendesishme te sezonit, per te thene me te rendesishmen, ajo qe te fut brenda ose te nxjerr jashte. “Te dalesh nga 1/8 e Europa League do te quhej me te vertete nje deshtim. E nese kesaj i shtohet se i bie te perballesh me Wolfsburg pa top playerin qe u ble ne dimer, gjithcka behet me shqetesuese. Dodo eshte e sigurte qe nuk do te jete e pritet te mungoje per shume kohe. Ndersa Shaqiri, doli pas minutes se 23 te ndeshjes Inter-Cesena: E kishte kerkuar vete demtimin dhe doli duke vrapuar e jo duke caluar. Kjo eshte shpresdhenese, prandaj nuk eshte e sigurte prezenca e tij por as mungesa. Por edhe nese do te jete, nuk do te jete ne formen e tij me te mire. Ndersa zevendesuesi i tij natyral, Mateo Kovacic, ka shperdoruar edhe nje shans tjeter ne San Siro. Por per fat te mire per Mancinin ka edhe nota pozitive: Palacio duket se eshte rikthyer perfundimisht dhe Icardi po shnderrohet ne nje sulmues modern tipik.” – lexohet ne faqen ne internet te Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.