Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,074 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Formacioni i mundshem: Do te jete nje 4-3-3 me Kovacic sulmues krahu? Osvaldo…

Gazzetta – Formacioni i mundshem: Do te jete nje 4-3-3 me Kovacic sulmues krahu? Osvaldo…
Inter Club Staff

Gazzetta dello Sport ne faqet e saj mundohet qe te dizenjoje se si do Interi i Roberto Mancinit do te futet ne fushe kunder Udineses.

Sipas te perditshmes Italiane, tekniku Italian do te hedhe ne fushe nje 4-3-3 me Kovacic sulmues krahu ne nje sulm te perbere me tre lojtare.

Ne porte do te jete si gjithmone Samir Handanovic, nderkohe linja e mbrojtjes do te perbehet nga Campagnaro, Ranocchia, Juan dhe Dodo, respektivisht nga e djathta ne te majte. Keshtu Vidic do te jete serisht jashte sepse nuk eshte ne 100% te gjendjes se tij fizike duke pare problemet qe ka pasur. Guarin, Medel dhe Kuzmanovic do te perbejne mesfushen ne kete ndeshje nderkohe ne sulm do te jete Palacio, Icardi(dhe jo Osvaldo, sepse Gazzetta kishte shkruar ne mengjes se do te jete Osvaldo por Mancini tha para pak minutash se do te luaje Icardi.) sebashku me Kovacic.

Por nuk eshte 100% e sigurte nese Osvaldo do te ulet ne stol sepse mund te luaje ne vend te Palacios. Ose Mancini do te rrezikoje e do te futet ne fushe me nje treshe sulmi te rende si Palacio, Osvaldo dhe Icardi me Kovacic ne vend te Kuzmanovic ne mesfushe. Por kjo me shume eshte fantazi…

Foto nga Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.