Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

817 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Formacioni: Miranda permiresohet, por Ranocchia ne avantazh. Pritet nje surprize nga 1’…

Gazzetta – Formacioni: Miranda permiresohet, por Ranocchia ne avantazh. Pritet nje surprize nga 1’…
Inter Club Staff

Skuadra edhe sot ka vazhduar te stervitet ne Appiano Gentile. 

Joao Miranda ka dy dite qe eshte rikthyer te stervitet me grupin, por nuk eshte e thene qe Spalletti ta hedhe nga minuta e pare ndaj Sassuolos.

Kete gje e ka thene vete tranjeri sot kur deklaroi se Miranda do te luaje vetem nese eshte mire fizikisht.

Sipas Gazzetta dello Sport, ne kete moment Andrea Ranocchia mbetet favorit per ta nisur titullar ndeshjen.

Por, sipas Gazzettes, mund te kemi nje surprize tek formacioni i perzgjedhur nga Spalletti: ai mund  te jete Karamoh, i cili mund te perzgjidhet te luaje perpara Candreves nga minuta e pare.

Ky eshte formacioni zikalter sipas te perditshmes Italiane:

Ne porte, Samir Handanovic

Ne krahun e djathte te mbrojtjes, i perhershmi: Joao Cancelo

Ne qender te mbrojtjes Milan Skriniar dhe Andre Ranocchia

Image result for skriniar ranocchia

Ne krahun e majte te mbrojtjes, Danilo D’Ambrosio

Ne qender te mesfushes si regjizor, Marcelo Brozovic

Perkrah kroatit per te bere punen e piset ‘pa top’, Matias Vecino

Trekuartisti i skuadres do te jete Rafinha Alcantara

Ne krahun e majte te sulmit, i perhershmi Ivan Perisic

Ne krahun e djathte, ne vend te Karamoh do te luaje Antonio Candreva (por mund te luaje edhe Karamoh)

Dhe ne sulm, bomberi Maurito Icardi

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Ranocchia, Skriniar, D’Ambrosio; Vecino, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.