Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

346 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta frikeson: “Cfare po ndodh me De Vrij? E keni vene re? Renia e tij ka ardhur per dy motive: e para…”

Gazzetta frikeson: “Cfare po ndodh me De Vrij? E keni vene re? Renia e tij ka ardhur per dy motive: e para…”
Inter Club Staff

Vetem nje fitore ne shtate ndeshje qe nga fillimi i tetorit. Nuk eshte nje periudhe e lehte per Interin e Antonio Contes.

Zikalterit nderkohe, vetem para dy ditesh kane pesuar nje humbje ndaj Real Madrid ne Champions League duke komplikuar akoma me shume rrugetimin Europian.

Nderkohe, sipas asaj qe nenvizon La Gazzetta dello Sport, per zikalterit ka jo pak probleme ne kete moment.

“Covid ndodhi ne momentin me te keq, kur ishte Derbi, dhe qe atehere Interi nuk e ka marre dot veten ne menyre te dukshme,”

“Per kete arsye, fjala kryesore ne shtepine e Interit ne kete moment mbetet nje e vetme dhe e thjeshte: durim.”

“Durim per te arritur tek rezultatet qe jane parashikuar ne fillim te sezonit, edhe pse deri me tani zikalterit e kane patur te veshtire.”

“Per shembull, eshte mbrojtja qe i ben dhurata ne menyre te vazhdueshme kundershtareve.”

“Por ajo qe te bie me shume ne dukje eshte renia e madhe De Vrij: ai po paguan me cmim teper te shtrenjte mungesat e shokeve qe nga fillimi i sezonit.”

“Per shkak te virusit, munguan per shume ndeshje Bastoni dhe Skriniar (qe seshte rikthyer ende te luaje). Ai eshte mesuar me ta, dhe prandaj eshte teper e veshtire te mbash nje repart i vetem.”

“Motivi nje i renies se tij eshte mungesa e Skriniar dhe motivi i dyte ka qene mungesa e Bastonit disa ndeshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.