Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

319 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta frikeson Interin: “Kujdes: Milan eshte futur ne gare fuqishem per objektivin e madh te Marottes. Oferta eshte…”

Gazzetta frikeson Interin: “Kujdes: Milan eshte futur ne gare fuqishem per objektivin e madh te Marottes. Oferta eshte…”
Inter Club Staff

Milani me sa duket ka filluar te levize ne menyre te rendesishme per nje objektiv te madh dhe te vjeter te Interit.

“Klubi i Milanit ka filluar levizjet e para per Rodrigo De Paul, liderin e padiskutueshem te Udineses qe ne kete moment eshte me i vleresuari nga familja Pozzo.”

“Ai vleresohet me 40 milione euro. Pikerisht per kete arsye Milani po mendon edhe per nje oferte te knaqshme per ta duke ofruar nje lojtar te rendesishem ne kembim.”

“Ne kete moment qe po flasim, ata kane menduar qe e ofrojne te Udinese kartonin e Petter Hauge, autor i pese golave ne kete sezon me Piolin.”

“Ai ka bere nje sezon te kenaqshem, duke qene se eshte sezoni i tij i pare ne nje nivel kaq te larte ne Serie A dhe Europa League.”

“Por Milani me sa duket eshte gati te heqe dore nga ai, dike e ofruar si objekt shkembimi te Udinese me kembim te De Paul.”

“Nuk eshte hera e pare qe Maldini merr mesime te objektivat e Marottes, sepse edhe ne te kaluaren ndodhi e njejta gje me Sandro Tonalin, por le te themi se ne rastin e tij, llogarite nuk eshte se dolen shume mire. Te pakten ne sezonin e tij te pare ne Milano.”

“Gjithesesi, tashme Interi ka nje pretendent serioz per De Paul dhe eshte pikerisht Milani. Normalisht, shume do te varet edhe nga deshira e Interit.”

“Ne ekte moment qe po flasim, De Paul do e preferonte kampionet e ardhshem te Italise me te gjitha gjasat.”

“E nuk duhet harruar nje argument i rendesishem: De Paul ka pak kohe qe ka si agjent Mino Raiolen. Nuk do te jete e thjeshte per askend…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.