Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

300 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta frikeson: “Ja cfare fshihet pas fjaleve te Ivan Perisic: me sa duket, per rinovimin me Interin ka…”

Gazzetta frikeson: “Ja cfare fshihet pas fjaleve te Ivan Perisic: me sa duket, per rinovimin me Interin ka…”
Inter Club Staff

Mbetet nje teme shume e rendesishme e aktualitetit ne shtepine Inter rinovimi i Ivan Perisic me skuadren zikalter.

Kroati eshte kthyer ne nje element shume te rendesishem ne kete sezon dhe ka arritur nje rendiment teper te larte.

Pikerisht per kete fakt, Beppe Marotta dhe Piero Ausilio po mundohen qe te rinovojne kontraten me kroatin dhe ta mbajne ne Milano.

Por ne javet e fundit, nuk kishte pasur ndonje sinjal te forte nga Perisic per te qendruar qe ka kerkesa te larta.

Nderkohe, diten e djeshme, ai ka dribluar cdo pyetje per te ardhmen ne Milano dhe per rinovimin me Interin.

Per kete gje ka folur edhe La Gazzetta dello Sport, e cila ka tentuar te tregoje me shume per situaten e Perisic tek Interi.

“Brenda krishtlindjeve Interi dhe lojtari do te takohen prape per te folur per te ardhmen. Kjo paraqet nje hap perpara, duke konsideruar se deri perpara nje muaji as klubi dhe as lojtari nuk kishin bere asnje tentative per kete gje.”

“Lojtari qe te rinovoje nuk deshiron te zbrese poshte 5 milione eurove ne sezon qe fiton aktualisht ndersa Interi deshiron qe ai te ule rrogen duke pare edhe moshen e tij dhe faktin se eshte ne fund te kontrates.”

“Ai me sa duket per rinovimin me Interin ka kete kushtin e pages se larte, por nese do te ekzistoje vullneti per te ecur bashke perpara, gjithcka mund te rregullohet. Mbetet per tu pare gjithcka.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.