Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

406 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta frikeson: “Juventusi po tenton gjithcka per te rrembyer objektivin e madh te Marottes. Nedved…”

Gazzetta frikeson: “Juventusi po tenton gjithcka per te rrembyer objektivin e madh te Marottes. Nedved…”
Inter Club Staff

Me sa duket, sipas asaj qe tregon sot La Gazzetta dello Sport, Interi mund te pesoje nje goditje ne merkato.

Sipas te perditshmes italiane, klubi i Juventusit po tenton gjithcka per te parakaluar Interin per sa i perket nje objektivi te madh te Marottes.

“Behet fjale per Scamacca, sulmuesi i Sassuolos qe deri me tani po tregon cilesi te medha dhe nje aftesi te mire per te shenuar.”

“Shume jane skuadrat qe po e ndjekin nga afer ate dhe ne krye ka qene Interi me Marotten qe e ka pike te dobet kete lojtar.”

“Por duket se Juventusi eshte futur ne skene tani dhe eshte klubi i pare qe po ben nje levizje serioze per te ne drejtim te Sassuolos.”

“Kjo edhe per faktin se Allegri eshte ne kerkim te nje sulmuesi qendror qe mund ti ofroje skuadres se tij 20 gola ne sezon.”

“Ne kete moment qe po flasim, Juventusi eshte gati te flase per te dhe te paguaje nje shifer diku tek 30-35 milione euro.”

“Kjo eshte nje shifer qe largon Interin qe mundesine per te shpenzuar dicka te tille ne janar nuk e ka aspak. Gjithesesi, te reja prite ne ditet ne vazhdim me Nedved qe ka filluar kontakte te shumta me klubin nga Reggio Emilia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.