Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

370 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta frikeson keq Juventusin: “E pabesueshme: ja cfare rrezikojne nese shpallen fajtore. Serie B nese…”

Gazzetta frikeson keq Juventusin: “E pabesueshme: ja cfare rrezikojne nese shpallen fajtore. Serie B nese…”
Inter Club Staff

Me sa duket hetimi gjigand “Prisma” nga Prokuroria e Torinos mund te sjelle disa pasoja vertete te renda per Juventusin.

Ky hetim ka vene ne shenjester bilancin dhe shifrat e Juventusit dhe me sa duket tani jemi futur ne fazen me te nxehte.

Sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, brenda shume pak javesh mund te kemi nje mbyllje te hetimeve dhe Juventusi mund te perfundoje ne gjykate.

Pasi gjithcka te mbaroje, atehere topi do i kaloje Drejtesise Sportive dhe aty Juventus rrezikon rendshem te ardhmen e saj.

Prokuroria Federale, pasi te marre te gjitha dokumentat qe kerkon, do te vleresoje akuzat qe do te behen ndaj klubit te Agnellit.

Nese akuza e vetme do te jete “thyerje e normativave federale ekonomike” atehere Juventusi do ja dale me nje gjobe.

Por frika e madhe qendron te fakti se nese do te vertetohet se Juventusi ka fallcifikuar bilancin dhe ka bere operacione mashtruese vetem per te rritur zerat ne bilanc, atehere gjithcka behet nje makth.

Rreziku ne kete rast eshte qe Juventusi te marre pike penalizim, zbritje ne Serie B (qe nuk do te ishte hera e pare) e deri te perjashtimi nga kampionati italian i futbollit.

Ne kete rast, Prokuroria e Torinos duhet te vertetoje se si “Juventusi ka mashtruar me shifrat dhe keto levizje kane qene decizive per te kapur rregullat e UEFA dhe rregullat Kombetare”.

Nese kjo akuze vertetohet, atehere per Juventusin do te kete probleme te medha dhe per Agnellin shume djerse te ftohta.

Nderkohe, ne pergjimet qe i jane bere drejtuesve te Juventusit, ka dale ne pah nje fraze e frikshme qe eshte thene nga drejtuesit per kontraten e Cristiano Ronaldos.

“Nese kjo cope letre (per nje faqe specifike ne kontrate) e firmosur me lojtarin del ne pah, do te na hidhen te gjithe ne fyt” mesohet te eshte thene nga drejtuesit e Juventusit ne nje diskutim me njeri-tjetrin.

E nderkohe, prokuroria eshte futur ne kerkim te kesaj ‘cope letre’… Ku i dihet cfare fshihet ne te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.