Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

115 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta frikeson tifozet e Interit: “Inter, ndaj Atalantes ne vendin e Bastonit mund te luaje pikerisht…”

Gazzetta frikeson tifozet e Interit: “Inter, ndaj Atalantes ne vendin e Bastonit mund te luaje pikerisht…”
Inter Club Staff

Atalanta dhe Inter, pas dy zhgenjimeve te medha ne Champions League, do te gjenden perballe ne Gewiss Stadium.

Ndeshja me e bukur e javes se ardhshme te Serie A, do te luhet diten e diele pasdite, ne oren 15:00 ne Bergamo.

Te dy skuadrat do duhet te bejne nje ndeshje te madhe, sepse vijne po te dyja nga dy humbje europiane teper te rendesishme.

Keshtu, La Gazzetta dello Sport flet per kete ndeshje dhe tregon se si Conte per shembull, mund te surprizoje jo pak ne mbrojtje.

“Formacioni qe mendohet se do te hidhet ne fushen e lojes, me sa duket do te shohe Gosens dhe De Roon jashte fushes se lojes per Atalanten.”

“Malynovsky ka hyre mire me Liverpool dhe Ilicic gjithashtu po tenton te jete titullar, edhe pse njeri prej tyre pritet ne formacion vetem.”

“Por cfare te rejash kemi nga Interi? Conte me sa duket po mendon te surprizoje vertete ne mbrojtje kesaj radhe.”

“Pas ndeshjeve te mira te Bastonit, me sa duket, ai po mendon qe ta ule ate ne stol ndaj Atalantes.”

“Por kush do te luaje ne vend te italianit? Aleksander Kolarov, lojtari i ardhur nga Roma kete vere: ai shihet si ne avantazh ne kete moment.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.