Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,666 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Full-Immersion i Thohir, midis Keshillit administrativ dhe bankave. Interi humbet 8 milione ne muaj: tashme duhet ndryshuar.

Gazzetta – Full-Immersion i Thohir, midis Keshillit administrativ dhe bankave. Interi humbet 8 milione ne muaj: tashme duhet ndryshuar.
Ardis
  • On 21/02/2014, 14:32

Per Gazzetta dello Sport nuk ka dyshime: eshte gjithmone Interi i Erick Thohir“Manjati indonezian merr kuotat e Roeslanit dhe behet gati qe Moratti te marre persiper garancite bankare. Nga ana tjeter, ka menduar gjithmone se ky eshte sezoni i fundit i menaxhimit te vjeter dhe vetem 2014-2015 do te inicioje epoken e re. Jemi ne pergatitjet e ktheses, me hapa te vogla sepse revolucionet kerkojne kohe dhe durim. Dhe Keshilli Administrativ i sotem (ne oren 14:30), do te flitet per te ardhmen. Llogarite, ne rradhe te pare. Interi humbet 7-8 milione € ne muaj dhe ka shume per te bere korrigjuar situaten, vetem rikthimi ne Champions League mund te siguroje afrimin me Break Even (rregullimin e bilancit). Merkato pa plusvalenza te medha (as ne vere dhe as ne dimer) e ka perkeqesuar situaten: bilanci 2013-2014 do te mbyllet serish me humbje, shume veshtire se mund te behet me mire se -82,7 milione € te grumbulluar nga viti i kaluar. Keshilli Administrativ  do te thirret sot, ne optiken e licenses se UEFA, per te aprovuar devijimet me buxhetin fillestar. Nje tranzicion formal qe, gjithsesi, do te sqaroje me mire evolucionin e llogarive zikalter”.

Ne vecanti, do te kete nje alternim me Roeslanin, qe ka qene i detyruar te shese 14% e tij tek Thohir per shkak te diskutimit te Bumi“Nga pikepamja e vendimmarrjes asgje nuk ndryshon. Per me teper Thohir, duke marre kuotat e Roeslanit, do te gjendet ne kuoten 56% te Interit. Nderkohe ka punuar keto jave me bankat per nje kalim gradual te garancive te familjes Moratti drejt aksionereve te maxhorances. Nje procedure qe do te kompletohet brenda muajit prill dhe qe, nga pikemja psikologjike, do te thote shume per Erick Thohir.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.