Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 25, 2019

Scroll to top

Top

2,187 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Gabigol tek Flamengo, a eshte kjo nje levizje strategjike per blerjen e Lincoln?

Gazzetta – Gabigol tek Flamengo, a eshte kjo nje levizje strategjike per blerjen e Lincoln?
Inter Club Staff

Nuk do te kete nje aventure ne Europe per Gabriel Barbosa i cili i eshte bashkuar ne huazim skuadres braziliane te Flamengos pas largimit nga Santos. 

A eshte kjo nje levizje strategjike nga ana e Interit?

La Gazzetta dello Sport ka shkruar sot per kete ceshtje duke ngritur dyshimet e saj:

“Presingu i Flamengos ka qene i vendosur dhe konstant ne muajn e fundit, por operacioni po deshtonte qe te kryhej me sukses.”

“Interi shpresonte te fitonte rreth 20 milione euro nga shitja e tij, por West Ham nuk beri nje oferte zyrtare per lojtarin dhe ishte skuadra me e interesuar per te.”

“Me pas, zikalterit vendosen ta dergojne tek Flamengo lojtarin dhe mbase duke mare edhe nje opsion per lojtarin e ri te talentuar ne pronesi te ketyr te fundit, 18 vjecarin Lincoln qe i pelqen pothuajse te gjitha klubeve te medha europiane.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.