Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Gagliardini i ka vene syrin derbyt. Pioli po mendon si ta zevendesoje: ja opsionet!

Gazzetta – Gagliardini i ka vene syrin derbyt. Pioli po mendon si ta zevendesoje: ja opsionet!
Inter Club Staff

Roberto Gagliardini do ta humbase me siguri ndeshjen e se dieles ndaj Crotones, por do te rikthehet ne dispozicion per derbyn e pashkeve.

Kete gje e konfirmon la Gazzetta dello Sport, e cila hyn me pas ne detaje: “Situata do te monitorohet dite pas dite, por veshtire se lojtari do te rrezikohet ne ndeshjen e fundjaves. Edhe pse nje demtim tjeter do te rezultonte fatal duke pare kalendarin: pas Crotones do te kete ndeshje me Milan, Fiorentina dhe Napoli. Asnje demtim i rende, por ka pasur shqetesime dhe dhumbje ne kavilje pas nje perplasje me nje lojtar te Sampdorias. Pioli pritet qe te hedhe ne fushe perkrah Kondogbia perseri Brozovic, ose ti jape nje shans Joao Mario nga minuta e pare qe kohet e fundit nuk ka pasur hapsirat e duhura e qe vendin ne formacion ja ka zene Banega qe nuk ka shkelqyer te henen. Nderkohe Murollo pritet te rikthehet perkrah Mirandes ne mbrojtje dhe mund te kete nje avancim te Medel ne mesfushe por kjo ska ndodhur kurre me Piolin, por gjithashtu, nese Medel mer karton te verdhe do te humbiste derbyn per shkak kartonash.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.