Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,960 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Gara per pankinen: Pioli mbetet i pelqyeshem, Marcelino kerkon leter te bardhe. Hiddink…

Gazzetta – Gara per pankinen: Pioli mbetet i pelqyeshem, Marcelino kerkon leter te bardhe. Hiddink…
Inter Club Staff

“Audicionet per pankinen e Interit duket se jane reduktuar ne vetem dy emra: Stefano Pioli dhe Marcelino Garcia Toral, i cili ne oret e fundit ka kaluar ne pole position – edhe pse me nje distance te vogel – ne krahasim me italianin”. E konfirmon edhe Gazzetta dello Sport: tashme gara eshte nje duel i paster.

Dy ore dialog me Stefano Piolin: “Ne ato dy ore, me ate dhe perfaqesuesit e Suning, ishte edhe Michael Williamson, CEO i Interit, Kia Joorabchian, keshilluesi i Suning, drejtori sportiv zikalter Piero Ausilio, CFA i Interit, Gardini dhe zevendes presidenti Javier Zanetti. Kane qene 120 minuta prezantimi dhe nje panorame e futbollit qe ka ne mendje Pioli. Dy ore diskutime te pelqyshme qe jane mbyllur me nje konfirmim se nese do te zgjidhej, kontrata do te ishte deri ne 2018″, tregon Gazzetta.

Me pas ishte radha e Marcelino. “Takim dhe darke ne katin e fundit te nje hoteli luksi, 4 minuta larg hotelit ku ai po qendron. Ata qe e priten ishin te njejtet njerez qe takuan Piolin mbasdite. Edhe per teknikun spanjoll nje dy oresh ne te cilen ka kerkuar nje kontrate deri ne 2019 dhe nje leter te bardhe ku te kete fuqi te plote ne skuader. Spanjolli dhe Italiani i kane bere nje pershtypje mjaft te mire drejtuesve. Dhe per kete, ekziston nje ekuiliber mjaft i madh ndermjet te dyve. Edhe pse per Marcelinon ka pasur nje ‘shtyrje’ nga i interesuari direkt Joorabchian qe mund te beje qe peshorja te rendoje nga ana e spanjollit, ish tranjer i Villareal.”

Nderkohe te eleminuar nga kjo gare jane Guidolin, Vitor Pereira dhe Marco Silva. “Por te mos harrojme figuren e Guss Hiddink. Sepse hollandezi eshte nje nga ata qe mbi te gjitha mbeshtetet nga Joorabchian. Por ai nuk pranoi te vinte ne Milano per te bere nje takim direkt me njerezit e Suning, sepse sipas tij, curriculumi qe ai ka flet qartesisht. Duke thene kete, Hiddink mund te jete zgjedhja e minutes se fundit, nje lloj plani B”, evidenton Gazzetta. E natyrisht qe ne kete moment ne loje nuk eshte vetem zgjedhja e teknikut, por edhe nje gare fuqie ndermjet drejtuesve brenda ne klub.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.