Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

781 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Genoa-Inter, ja tre ndryshimet qe do te beje Spalletti te merkuren

Gazzetta – Genoa-Inter, ja tre ndryshimet qe do te beje Spalletti te merkuren
Inter Club Staff

Shume zgjedhje te detyruara per Luciano Spallettin ose pothuajse te tilla ne ndeshjen ndaj Genoas qe do te jete e dyta ne nje jave qe Interi do te luaje tre te tilla. 

Ne Ferraris, tekniku zikalter nga Certaldo nuk dihet ende nese do e grumbulloje Mauro Icardin por edhe nese ndodh keshtu, veshtire se do te luaje nga minuta e pare.

Sipas Gazzettas, Spalletti do te hedhe perseri nga minuta e pare Keita Balde i cili do te luaje ndeshjen e dyte brenda tre ditesh si titullar ne qender te sulmit.

Ne mesfushe do te jete i perhershmi Marcelo Brozovic e perkrah tij do te luaje Roberto Gagliardini dhe Radja Nainggolan qe do i marre stafeten Matias Vecino.

Ne mbrojtje ne krahun e majte pritet te luaje Dalbert Henrique qe mund te preferohet ndaj Kwadwo Asamoah dhe mbrojtjen perpara Samir Handanovic pritet qe ta kompletoje me Danilo D’Ambrosio, Joao Miranda dhe Milan Skriniar.

Nderkohe, ky eshte formacioni i mundshem i Interit:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Skriniar, Dalbert; Gagliardini, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Keita.

Gjithesesi, me shume per formacionin e Interit pritet te zbulohet neser ne konferencen per shtyp te tranjerit zikalter Luciano Spalletti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.