Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

479 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Hakimi, a e dini qe Interi ishte shume afer tij ne 2018? Por ne ate kohe Luciano Spalletti zgjodhi qe Interi te blinte Vrsaljko…”

“Hakimi, a e dini qe Interi ishte shume afer tij ne 2018? Por ne ate kohe Luciano Spalletti zgjodhi qe Interi te blinte Vrsaljko…”
Inter Club Staff

Eshte shume afer blerja e Hakimit per Interin. Marokeni eshte nje nga talentet me te mire ne bote ne krahun e djathte dhe me sa duket, klubi ka dashur te kenaqe tranjerin Conte ne prag te sezonit te ri.

Sipas disa lajmeve, ka qene pikerisht tekniku ai qe ka bindur Hakimin per transferimin ne Milano tek Interi.

Ai, pasi ka folur me Conten, ka mbetur shume i prekur nga fjalet e tij dhe per menyren se si ai e kishte imagjinuar Interin me Hakimin ne sistemin e tij te lojes.

Corriere dello Sport nderkohe zbulon se si Hakimi ka qene shume afer ne te kaluaren per te kaluar tek Interi, por gjithcka u bllokua nga… Spalletti.

“Conte ka punuar qe ta binde, por punen e mbetur e ka bere raporti i mire me Alejandro Camano qe eshte agjenti i marokenit por edhe i Borja Valeros.”

“Me Camano, Ausilio ka nje raport shume te mire dhe qe ne veren e shkuar e ka mbushur me telefonat.”

“Ai ka vazhduar pa pushim punen e tij duke marre informacione per lojtarin dhe duke e ngacmuar shpesh here per nje kalim ne Milano.”

“Ne 2018 madje, Interi ka qene vetem nje hap larg Interit.”

“Ausilio e kishte siguruar ne ate kohe, por gjithcka u bllokua nga tranjeri i Interit ne ate kohe.”

“Achraf per hir te vertetes, nga Ausilio dhe 007 zikalter ndiqet qe ne sezonin 2016-17 kur e kane pare me kujdes me bluzen e Real Madrid Castilla (skuadra B e Real Madrid).”

“Por ai eshte ndjekur nga afer edhe me pas ne sezonin pasues ku ai nuk arriti te luante dot me skuadren e pare.”

“Ausilio ne ate kohe, qe kishte veshtiresi qe te mbyllte marreveshjen me Atletico per Sime Vrsaljko, ishte informuar per Hakimin dhe kishte marre nje info te sakte se sa kushtonte ai.”

“Por ne ate kohe, Luciano Spalletti bllokoi gjithcka duke e konsideruar si nje lojtar jo te gatshem per Interin dhe duke percaktuar se kroati i Atleticos ishte me i mire ne fazen mbrojtese per Interin e tij.”

“Keshtu markokeni perfundoi tek nje huazim dyvjecar tek Borussia dhe madje ne vjeshten e shkuar u hakmorr per ate ‘snobim’ te Spallettit kur luajti kunder Interit…”

“Tani eshte koha qe te tregoje se Interi e kishte gabim dy sezone me pare kur preferoi Vrslajko perpara tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.