Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,536 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Guarin, tashme eshte i sigurte rinovimi. Me Thohir…

Gazzetta – Guarin, tashme eshte i sigurte rinovimi. Me Thohir…
Inter Club Staff

“Kush e di se Fredy Guarin e mendon si tekniku i tij Walter Mazzarri, autor i biografise se tij ‘Me e mira ska ardhur akoma’.”

“Tani per tani, 27 vjecari Kolumbian di vetem se e ardhmja e tij eshte tek Interi dhe se kontrata e tij – ne te cilen perfiton 2,4 milion euro dhe qe skadon ne 2016 – do te zgjatet. Perfundon ne kete menyre telenovela Vucinic-Guarin, nje shkembim qe nuk shkoi kurre ne port, por deshtimi i tij do te sjelle zgjatjen e kontrates dhe rritjen e shumes qe ai perfiton aktualisht me Interin. Per kete prokuratori i tij Ferreyra do te punoje me Interin brenda ketij muaji.”

Kete gje shkruan Gazzetta dello Sport ne edicionin e saj online. “Pas zerave te diteve te fundit – vazhdon e perditshmja Italiane – Eres Thohir, tifozet Interist kundershtues, nje Vucinic nga ana tjeter, kontaktet Branca-Marotta, Guarin ka nderhyre ne profilin e tij zyrtar ne Twitter dhe ka treguar versionin e tij per ngjarjen. Klubi zikalter do te kishte pranuar nje oferte Vucinic plus 7 milion, por Juventusi nuk ishte i gatshem te shkonte me shume se 3 milion ero. Shitja e Kolumbianit ne huazim per 2 milion tani dhe 13 ne qershor ishte nje rruge e papershkrueshme gjithashtu. Mbasdite, dje, ne Pinetina ka pasur nje diskutim ndermjet tij dhe Erick Thohir, dhe ne fund kane rene dakord, me tone shume te ngrohta qe rruga me e mire eshte te vazhdojme sebashku dhe ne paqe. Inter-Guarin do te zgjase, mbase per shume kohe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags