Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,290 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta habit me shkrimin e saj: “Po sikur Interi ta zevendesoje Perisic pikerisht me nje lojtar si puna…”

Gazzetta habit me shkrimin e saj: “Po sikur Interi ta zevendesoje Perisic pikerisht me nje lojtar si puna…”
Inter Club Staff

Rreth Ivan Perisic, ne kete moment, duket se ka shume paqartesi dhe gjithcka lidhet me kontraten e tij ne skadence.

Inter ka siguruar ne ate krah nje lojtar te nivelit boteror si Robin Gosens, por zikalterit nuk duan te mbeten vetem me gjermanin nese kroati largohet.

Pikerisht per kete gje ka folur sot La Gazzetta dello Sport, e cila ka folur ne vecanti per nje lojtar qe mund te zevendesoje Perisic.

“Qe vetem Gosens nuk mjafton, kjo eshte e sigurt. Inter deshiron qe ne sezonin e ardhshem te kete dy titullare ne cdo pozicion.”

“Kjo sjell shume gjera te mira sepse te gjithe e kane pare se si Perisic e ka rritur rendimentin e tij sapo ka ndjere konkurencen e Gosens.”

“Keshtu, Inter po mendon seriozisht per nje njohje te vjeter nese Perisic do te largohet: ai eshte Filip Kostic.”

“Lojtari ka nje page jo shume te larte dhe mbi te gjitha ka nje kontrate qe nuk shkon me shume se viti 2023.”

“Ai ka deshire te provoje nje eksperience te re dhe Interi eshte maksimumi per nje lojtar qe ka luajtur me je skuader si Eintracht per shume vite me radhe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.