1,597 views

Gazzetta – Handanovic, Cambiasso dhe Alvarez, top-players te vertete. Mrekulli Jonathan!

Xhorxh Gellci

Shume aspekte pozitive ne suksesin 2-1 te Interit kunder Fiorentines. Mbi te gjitha, disa konfirmime shume te vlefshme: Handanovic (7) eshte nje siguri per mbrojtjen, ne pjesen e pare kundershton Rossi dhe Joaquin si nje portier i madh. Ne pjesen e dyte, deciziv mbi Tomic dhe Ambrosini. Paraqitje e shkelqyer e kapiten Cambiasso (7); me i miri ne fushe, sipas Gazzetta dello Sport; per 70 minuta ben mesfushorin me menyren e vjeter dhe pastaj shnderrohet ne nje sulmues te paster. Duket shume mire Alvarez (7) qe fizikisht eshte nje lojtar i transformuar ne krahasim me te shkuaren, aq sa rezulton deciziv edhe ne 15 minutat e fundit, pasi ka vrapuar pa pushim.

Por meriton nje kapitull me vete braziliani Jonathan (7): gjate ndeshjes, dukej sikur ishin kthyer perseri gabimet e vitit te shkuar. Nuk ja ka dale te beje lojen e tij, dhe ne disa raste dukej si lojtari i vjetshem. Por ne krahasim me te shkuaren, tani ka besim, dhe ne fund jep fitoren me nje gjuajtje klasi.