Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

1,170 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: Handanovic eshte nje siguri, Icardi mire. Ndersa ne anen negative…

Gazzetta: Handanovic eshte nje siguri, Icardi mire. Ndersa ne anen negative…
Xhorxh Gellci

Kampionati eshte akoma relativisht larg, por pregatitja shume e lodhshme eshte mbyllur prej pak kohesh, dhe dihet, eshte gjithmone kohe per te bere bilance. Gazzetta dello Sport ne shtyp sot, vecon lojtaret qe jane dukur me ne forme dhe ata qe duken me me vonese ne kondicionin fizik.

Sipas saj, Handanovic dhe Icardi jane pikat pozitive te ndeshjes te djeshme. Portieri ben tre nderhyrje decizive dhe ofron garancine e zakonshme. Edhe Icardi nuk zhgenjen: “nuk eshte Van Basten por nese sherbehet, shenon.”

Ndersa ne anen negative jane vendosur Andreolli dhe Belfodil: mbrojtesi eshte fajtor per golin e Rudnevs, duke shkaktuar golin e barazimit gjerman. Ndersa sulmuesi, kete rradhe eshte dukur “i boshatisur fizikisht dhe mentalisht.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.