Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

939 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta ‘i ve vulen’: “Pas Romes dhe Barcelones, Inzaghi ka vendosur te marre kete vendim te veshtire”.

Gazzetta ‘i ve vulen’: “Pas Romes dhe Barcelones, Inzaghi ka vendosur te marre kete vendim te veshtire”.
Inter Club Staff

Me sa duket, alternimi ne porte ndermjet Samir Handanovic dhe Andre Onana… pritet te perfundoje njehere e mire.

Per kete eshte e bindur La Gazzetta dello Sport, e cila ben me dije se Inzaghi pas ketyre dy ndeshjeve, do te marre nje vendim perfundimtar dhe te sikletshem.

“Do te jete hera e fundit: Handanovic do te luaje me Romen dhe Onana do te luaje me Barcelonen ne Champions League”.

“Ky eshte plani i rifillimit te kampionatit pas kombetareve, dhe me pas, gjithcka do te marre fund dhe Inzaghi do te zgjedhe”.

“Alternimi ne porte do te mbyllet njehere e mire. Kjo per te miren e te gjitheve, sepse eshte dicka qe nuk mund te vazhdoje pafundesisht”.

“Onana eshte portieri qe klubi ka vendosur ti besoje te ardhmen, ketu nuk ka asnje diskutim. Dhe momenti i lancimit perfundimtar te tij nuk eshte aspak larg”.

“Kjo edhe per faktin se nje alternim i portierave ne nje kohe me te gjate mund te dale te jete i demshem per Interin dhe skuadren”.

“Per Interin, nderrimi i portierave po del dicka shume me e veshitre nga sa ishte ndodhur. Por tek Inter kane pare nje Toldo qe i ka lene vendin Julio Cesar.”

“Ne fushe sipas te gjitheve ne klubin zikalter duhet te zbrese ai qe e meriton, jo ai qe ka histori me te gjate. E per kete, Inzaghi do te marre nje vendim perfundimtar.”

“Te pakten lojtaret do te jene me te gjete dhe te gjithe presin nje vendim perfundimtar. Nje vendim qe do te merret.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.