Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

961 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Icardi-Kovacic ne dyshim. Opsionet e Walter Mazzarrit.

Gazzetta – Icardi-Kovacic ne dyshim. Opsionet e Walter Mazzarrit.
Ardis
  • On 24/08/2013, 12:10

Shume zgjedhje per Walter Mazzarrin, i cili ne prag te ndeshjes me Genoan do te kete mundesin e disa opsioneve. Gjithsesi ngelen dy dyshime, te lidhura me kushtet fizike jo shume te mira te Mauro Icardi dhe Mateo Kovacic. “Ne rast se Kovacic do te rekuperohet do te jete ne formacion me keta lojtare:  Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus; Jonathan, Guarin, Cambiasso, Alvarez; Palacio-Icardi. Dhe sigurisht qe varet shume nga kushtet fizike te Mauro Icardi: sulmuesi argjentinas dje ka bere stervitjen e pare me grupin mbas goditjes ne kemben e majte, qe do te thote se vetem sot nese do te jete i gatshem qe nga fillimi i ndeshjes kunder Genoas ose jo. Ne rast se Mazzarri e konsideron Icardi jo te pershtatshem per ndeshjen, ja kush do te ishin mundesite: 3-5-1-1 (Kovacic ne rolin e mesfushorit te majte te brendshem, Alvarez suportues i Palacios, i cili ky i fundit nuk e pelqen rolin e sulmuesit te pare) ose te qendroje tek 3-5-2 duke futur Belfodil ne krah te Palacios”, shkruan GdS.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.