Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

1,247 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Icardi, vazhdon misteri mbi daten e takimit? Gjithcka varet nga…

Gazzetta – Icardi, vazhdon misteri mbi daten e takimit? Gjithcka varet nga…
Inter Club Staff

“Data e takimit vazhdon te jete misterioze. Nuk do te jete sot, mbase ne fundjave por nuk eshte e vendosur dhe gjithcka mund te shtyhet edhe per javen tjeter.”

Me pak fjale, edhe Gazzetta dello Sport dorezohet per sa i perket temes se rinovimit te Mauro Icardit dhe e pranon se nuk e di askush daten e takimit sepse nje date ekzakte nuk ka dhe kete gje e ka treguar edhe kapiteni zikalter.

“Nderkohe ekziston deshira e te dyja paleve per tu takuar dhe per te gjetur sa me shpejt nje marreveshje e ndoshta per te hequr edhe ate klauzole prej 110 milione eurosh qe sot duket teper e ulet.”

“Por gjithcka rrotullohet rreth pages se lojtarit: Mauro sot merr tek Interi dicka me shume se pese milione euro bashke me bonuse dhe deshiron qe te arrije tek shifra 9 milione euro, pak a shume sa Higuain tek Milani.”

“Inteir eshte gati qe ta rrise oferten e saj, por rroga baze nuk do qe te jete me shume se 7 milione euro ne sezon pa perfshire bonuset. Me bonuset mund te rritet, por ajo baze nuk mund te jete kurresesi 9 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.