Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

581 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Icardi vs Atletico: kjo eshte prova gjenerale perpara Sassuolos! E frikshme sepse…

Gazzetta – Icardi vs Atletico: kjo eshte prova gjenerale perpara Sassuolos! E frikshme sepse…
Inter Club Staff

Interi sot ne darke do te luaje ne Wanda Metropolitano kunder Atletico Madrid ne nje test qe ne nje fare menyre ka edhe disa ethe te Champions League qe Interi me ne fund eshte rikthyer pas 7 vitesh mungese. 

Do te jete nje crash-test ky pe Mauro Icardin, hero ne Itali por ende nuk ka shenuar asnje prezence ne kompeticionin me te rendesishem europian per klube.

Gazzetta i ka kushtuar nje artikull te vecante kapitenit zikalter dhe faktit qe ai nuk ka luajtur asnjehere ne Champions duke e lidhur edhe me ndeshjen e sotshme.

Ja cfare ka shkruar Gazzetta:

“Nuk do te jete nje prove e thejshte kjo sot: Mauro do te gjeje perballe Godin dhe Gimenez, dyshen e frikshme te Uruguait qe ka ngrene ne te kaluaren nje mal me sulmues – nenvizon Gazzetta dello Sport -.”

“Faza sulmuese e Interit do te provohet sot ndaj nje prej mekanizmave me te mire mbrojtes ne qarkullim, atij te Atletico Madrid. Ose sic njihet ndryshe, mekanizmi shkaterrues i Cholo Simeone.”

“Interi nderkohe ne mbrojtje ka ardhur duke u rritur kete vere sepse ne fillim ka pasur disa veshtiresi.”

“Por ne rritje ka ardhur edhe reparti sulmues i zikalterve ku Icardi per here te pare kete vere ka luajtur ne te gjithe ndeshjen ne Lecce, edhe pse gjeti shume pak topa te luajtshem nga shoket e skuadres dhe nuk pati shume raste.”

“Afrimi i ndeshjes me Sassuolon, pas asaj te Lecces, kalon pikerisht nga Wanda Metropolitano.”

“Eshte prova gjenerale kjo per Mauron, makinerine e golave. Tani duhet te veshi kostumin e Europes e te shenoje edhe jashte Italise, sepse asgje nuk i mungon. Statistikat jane nje ogur i mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.