Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ideja e Interit: Banega dhe Jovetic tek Sevilla qe te mos nxitohet per Perisic.

Gazzetta – Ideja e Interit: Banega dhe Jovetic tek Sevilla qe te mos nxitohet per Perisic.
Inter Club Staff

Me situaten e Perisic gjithmone e me te bllokuar, Interi eshte gati qe te fitoje para ne prag te mbylljes se bilancit me shitjen e Banega dhe Jovetic.

La Gazzetta dello Sport sjell te rejat me te fundit rreth kesaj ceshtje: “Sevilla eshte shume e interesuar per te blere te dy lojtaret, por pasi humben argjentinasin me parameter 0 sezonin qe shkoi dhe pasi deshtuan ta blejne Jovetic per 13,5 milione euro, aq sa parashikohej ne klauzolen e blerjes pas huazimit, deshirojne te bejne nje oferte te re, por mbase pretendojne edhe nje ulje nga zikalterit. Te mos harrojme se dy lojtaret perfitojne nje rroge teper te majme (respektivisht 3 dhe 3,5 milione ne sezon). Gjithesesi te dy lojtaret mund te perfundojne tek Sevilla per nje shume rreth 18-20 milione euro. Ne kete pike – duke futur ne valle edhe shitjen e Caprarit – zikalterit do te rekuperonin 30 milione eurot e famshme e nuk do te ishin me te nxituar per te shitur Perisic, por do te mendoheshin me me qetesi nese eshte gjeja e duhur largimi i kroatit apo jo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.