Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

370 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Inter, cfare lajmi. Me sa duket nga qeveria italiane kane lajmeruar se mund te merret…”

Gazzetta: “Inter, cfare lajmi. Me sa duket nga qeveria italiane kane lajmeruar se mund te merret…”
Inter Club Staff

Duket se po pritet nje zhvillim shume i rendesishem edhe perpara 30 shtatorit: nje lajm i madh per te gjithe dhe mbi te gjitha, edhe per Interin.”

“Behet fjale per stadiumet, te cilet mund te hapen deri ne 75% te kapacitetit, duke i hapur keshtu rrugen hapjes totale.”

“Jane ore shume te rendesishme sepse qeveria italiane po mendon per levizjet qe do te beje, sepse tani hapen edhe shkollat e do te merret persiper nje faze e re.”

“Shume do te varet edhe nga kurba epidemiologjike, por buslla e vendimeve duket se po shtyn qe kapaciteti neper stadiume te shkoje ne 75%.”

“Kjo gje mund te filloje qe prej ndeshjes se Italise ndaj Spanjes ne 6 tetor ne Milano dhe me pas Frances dhe Belgjikes qe luhet ne daten 7 ne Torino.”

“Ketu jemi ne limit, sepse biletat fillojne te shiten ne daten 27, prandaj, nje vendim do ishte mire te merrej me heret.”

“Politika dhe qeveria ne kete moment duket se po shtyn qe te hapen me shume stadiumet edhe sepse logjika e 50% eshte zhdukur neper sektoret e ultrasve si dhe ne sektoret e eventeve te mbyllura.”

“Pertej kesaj, klubet kane vene edhe ultimatume ndaj qeverise: nese stadiumet do te mbyllen apo do te vazhdojne me kete kapacitet, qeveria duhet te paguaje fitimet e munguara.”

“Prandaj eshte shume afer edhe nje kapacitet i ri per impiantet sportive: nga 50% ne 75% eshte nje numer shume i rendesishem, rreth 20 mije tifoze me shume te pakten per ndeshjet e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.