Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,175 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter-Fiorentina, dy dyshime per Spalletin: Santon-Naga dhe Brozo-Gaglio

Gazzetta – Inter-Fiorentina, dy dyshime per Spalletin: Santon-Naga dhe Brozo-Gaglio
Inter Club Staff

Sot eshte vigjilja e Fiorentina-Inter, ndeshje e vlefshme per javen e pare te kampionatit te fazes se dute, dhe dyshimet per sa i perket formacionit te Luciano Spallettit qendrojne gjithmone te njejte. 

Tekniku Italian ka medyshje ne krahun e majte per Nagatomon ose Santon si dhe ne mesfushe Brozovic ose Gagliardini. Me kroatin nga minuta e pare, Borja Valero do te luante perkrah Vecinos, ish lojtari Viola tjeter.

Ky eshte formacioni i mundshem sipas Gazzetta dello Sport:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Ranocchia, Skriniar, Santon; Vecino, Borja Valero; Candreva, Brozovic; Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.