Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 23, 2019

Scroll to top

Top

292 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, gati rinovimi per Mazzarrin: Ja detajet! Bonuse te lidhura me…

Gazzetta – Inter, gati rinovimi per Mazzarrin: Ja detajet! Bonuse te lidhura me…
Inter Club Staff

Martesa ndermjet Interit dhe Walter Mazzarrit eshte e destinuar te vazhdoje. Ne mengjesim e djeshem, ne fundin e nje takimi ne Skype, Piero Ausilio dhe Erick Thohir kane gjetur gjuhen e perbashket per zgjatjen e kontrates se teknikut nga San Vincenzo perpara fillimit te grumbullimit para sezonal ne Pinzolo, ne menyre te tille qe ti jape grupit nje besim me te madh drejt teknikut ne prag te sezonit te ri.

Gazzeta dello Sport ne numrin e saj te perditshem, shkruan dhe shpjegon se cilet do te jene detajet e kontrates se re deri ne 2016: “Marveshja parashikon te njejtat shifra (diku me shume se 3 milion euro) por do te jene te parashikuar edhe bonuse per arritje te ndryshme. Mazzarri eshte ai tip tranjeri qe vendos objektive vetes e me pas mundohet me te gjitha menyrat ti arrije, prandaj keto objektiva do te sherbejne per mire. Tek Napoli ka bere te njejten gje. Eshte e thejeshte te mendohet qe nje nga keto objektiva do te jete Champions kete sezon.”

Komunikata zyrtare per zgjatjen e kontrates se tij mund te jepet ne daten 30 qershor 2014 ne Milano, kur Thohir do te takoje dhe Mazzarrin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.