Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,102 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, ja axhenda verore: qe nga data e grumbullimit te pare e deri tek miqesoret

Gazzetta – Inter, ja axhenda verore: qe nga data e grumbullimit te pare e deri tek miqesoret
Inter Club Staff

Skuadra e Interit do te nise pergatitjen verore kete vit ne Riscone di Brunico ne daten 6 Korrik.

Aty jane parashikuar dy miqesore: ne daten 9 kunder austriakeve te Wattens dhe ne daten 15 kunder Nuremberg, por ideja eshte qe puna te filloje tre dite me pare qe ne Appiano qe tekniku te njihet nga afer me skuadren. Grumbullimi veror do te mbaroje ne daten 16, dhe pas dy ditesh pushim, Interi do te niset per ne Nanjing per turneun qe do e dergoje edhe ne Singapor. Do te jete nje periudhe teper e rendesishme per te pergatitur nje sezon ku Interi e ka detyrim rikthimin ne Champions. Vitin e kaluar turneu veror solli pasoja teper te medha per sezonin zikalter bashke me fortunen Mancini-Thohir pervec edhe ceshtjes Icardi. Kesaj radhe nuk duhet gabuar asgje sepse ky turne eshte teper i rendesishem per sa i perket marketingut por edhe pergatitjes se skuadres.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.