Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,614 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, ja cfare ndodh ne rast mos kualifikimi ne Champions. Ata qe rrezikojne me shume…

Gazzetta – Inter, ja cfare ndodh ne rast mos kualifikimi ne Champions. Ata qe rrezikojne me shume…
Inter Club Staff

Tre ndeshjet e fundit te Milanos zikalter duket se do te jene teper te rendesishme sepse te gjithe do te jene ne provim: drejtuesit, Luciano Spalletti por edhe vete lojtaret. 

Sipas asaj qe shkruan sot La Gazzetta dello Sport dhe qe ka te beje me hipotezen qe shikon Interin jashte zones Champions, do te kete zhvillime te rendesishme ne vere, gjithmone nese Interi nuk kap dot objektivin.

Ne nje moment teper te tensionuar, dje skuadra u stervit ne qetesi ne Appiano Gentile ku ishte prezent edhe zevendes presidenti Javier Zanetti, administratori i deleguar Alessandro Antonello, CFOO Giovanni Gardini dhe drejtori sportiv Piero Ausilio. Ata me pas kane zhvilluar nje takim me njeri-tjetrin dhe kane pare edhe njehere episodet e dyshimta te Inter-Juve.

Por, Gazzetta vazhdon me tej:

“Ne rast te nje mos kualifikimi ne Champions League, familja Zhang do te beje disa vleresime ne cdo zone te klubit.”

“Mungesa e Interit ne Champions do te thote se Suning do te detyrohet akoma me shume te perdore auto-financimin duke pare rregullat e Fair Play Financiar.”

“Cfare do te thote auto-financim?” pyet Gazzetta, e cila pegjigjet po vete: “Do te thote se zikalterve do i duhet te shesin elementet me te mire per te ndertuar perseri skuadren nga e para.”

Pra, perseri edhe njehere tjeter, ata qe jane me shume te rrezikuar jane lojtaret dhe jo drejtuesit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags