Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

8,200 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, jane 37,5 milione euro fitimet nga shitjet diten e djeshme: pothuajse te gjithe me plusvalence!

Gazzetta – Inter, jane 37,5 milione euro fitimet nga shitjet diten e djeshme: pothuajse te gjithe me plusvalence!
Inter Club Staff

Objektiv i arritur totalisht: Interi ka arritur keshtu qe te kape 30 milionet e plusvalences se nevojshme per te respektuar marreveshjen me Uefan per sa i perket Fair Play Fianciar.

Me gjashte shitjet e djeshme, klubi ka arritur te perfitoje keshtu 37,5 milione euro, pothuajse te gjithe me plusvalence. Caprari tek Sampdoria. Gravillon tek Benevento, Eguelfi tek Atalanta, Miangue tek Cagliari, Dimarco tek Sion dhe Banega tek Sevilla jane operacionet e perfunduara dje nga Piero Auslio dhe koordinatori teknik i Suning, Walter Sabatini. Keshtu La Gazzetta dello Sport “numeron” operacionet e mbyllura dje nga Interi ku u arriten te famshmet 30 milione euro per te sistemuar FPF.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.