Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

650 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Inter ka nxjerre e menyre te papritur dy mesfushore TOP ne shitje: nderkohe neser…”

Gazzetta: “Inter ka nxjerre e menyre te papritur dy mesfushore TOP ne shitje: nderkohe neser…”
Inter Club Staff

Merkato e Interit nuk eshte mbyllur ende dhe gjithcka mund te ndryshoje per zikaltrit nga dita ne dite.

Kjo edhe per faktin se Interi ka marre nje vendim te rendesishem per mesfushoret e saj, sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport.

“Dy prej tyre jane nxjere ne shitje nga Interi me pretekstin se “jane lojtare te sakrifikueshem dhe nuk e demtojne projektin qe eshte nisur.”

“Behet fjale per dy lojtare TOP, qe deri perpara nje viti kane vlejtur secili me shume se 50 milione euro ne merkato.”

“Po flasim per Marcelo Brozovic dhe Christian Eriksen, qe nuk shihet shume qendrore ne projektin e Antonio Contes.”

“Per te dy ata ne rast ofertash do te kete nje largim te sigurt: natyrisht, qe oferta duhet te jete afer vleres se tyre.”

“Interi nuk eshte se deshiron ti dhuroje lojaret. Por nese ne drejtimin e tyre vjen nje oferte qe do te konsiderohet ‘e mire’, Interi nuk do te mendohet dy here per te thene po.”

“Nderkohe, kjo eshte java e ardhjes se Darmian nga Parma. Diten e neserme pritet qe lojtari te transferohet ne Milano.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.