Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

668 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter ka paralajmeruar Conten: nje ultimatum ka shkuar edhe per Bayern dhe Cagliarin!

Gazzetta – Inter ka paralajmeruar Conten: nje ultimatum ka shkuar edhe per Bayern dhe Cagliarin!
Inter Club Staff

Pandemia do te kete shume ndikim negativ ne te gjithe boten dhe ne futboll normalisht ku do te preket goxha edhe merkato. 

Ne vere nuk do jete e mundur qe klubet te kryejne operacione me shifra te medha dhe klubet do te mundohen te investojne ne menyre te menduar mire duke pare situaten delikate ekonomike.

Interi nderkohe, ka nje problem shtese: gjithcka nis nga lojtaret ne huazim si Ivan Perisic dhe Radja Nainggolan qe ndodhen aktualisht tek Bayern dhe Cagliari.

Sipas lajmeve te fundit, keto dy klube kane kerkuar nje ulje nga ana e Interit per te drejten e blerjes por me sa duket kane marre nje pergjigje negetive ne radhe te pare nga Steven Zhang.

Presidenti i Interit nuk ka aspak ndermend qe ti shese lojtaret e tij nen cmim. Kete gje sot e thote La Gazzetta dello Sport e cila shkruan se per ata eshte hapur edhe nje skenar qe deri me sot ishte i pamendueshem.

Sipas tyre, Steven Zhang ka paralajmeruar Conten per ate qe pritet te ndodhe dhe i ka derguar nje ultimatum skuadrave te lojtareve te huazuar:

“O te gjithe duhet te paguajne ate qe eshte rene dakort, ose Conte ne mungese te ofertave adeguate nuk do te kete asnje problem qe ti integroje lojtaret ne skuader.”

“Ato kane luftuar me profesionalitet ne klubet respektive dhe Interi ka marre sinjale pozitive nga ata gjate sezonit.”

“Keshtu, nese klubet aktuale ata nuk do i blejne, Interi do i jape edhe nje mundesi atyre te tregohen edhe njehere kampione ne fushe me bluzen zikalter.”

“Me pak fjale, do te ishin goditje me kosto zero ne nje kohe kur te gjithe do te vuajne per te bere merkato dhe mbi te gjitha do i jepnin Contes mundesi per disa zgjidhje teknike.”

“Ne vecanti Nainggolan qe nese eshte ne forme te mire (si fizikisht por edhe ne nivel mental), do te plotesonte nje boshllek ne mesin e fushes ku mungojne lojtare te kalibrit te tij.”

“Prandaj nuk do te jete aspak nje problem per Interin te integronte perseri ne skuader nje si Nainggolan.”

“Ai cilesite i ka te padiskutueshme, por edhe mardheniet me shoket kane mbetur shume te mira qe prej largimit.”

“Kjo gje mund te vihet re fare thjeshte duke pare komunikimet e shpeshta me lojtaret aktual te Interit neper rrjete sociale ku Nainggolan pothuajse komenton gjithmone.”

“Prandaj, asnje pengese nuk ka ne kete moment qe kjo gje te ndodhe. E vetmja pengese mund te jete mendja e Nainggolan: Conte nuk deshiron lojtare qe thyejne rregullat dhe ai eshte nje nga ata lojtare qe me rregulla nuk preferon te ece.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.