Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

926 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, shtrengoje fort Lautaron: eshte nje thesar i vertete. Ja numrat e ndeshjes perfekte!

Gazzetta – Inter, shtrengoje fort Lautaron: eshte nje thesar i vertete. Ja numrat e ndeshjes perfekte!
Inter Club Staff

Koleget e Gazzetta dello Sport nenvizojne proven shume te mire te Lautaro Martinez dje ne derbi ndaj Milanit. 

Keto kane qene fjalet e te perditshmes italiane te shkrara sot:

“Ka qene nje derbi koral. Fiton Vecino, njeriu i golave te rendesishem. Fiton De Vrij. Fiton sidomos mbi te gjithe Lautaro Martinez apo ashtu si quhet ndryshe Toro (demi).”

“Njezet e nje vjecari argjentinas eshte kataloguar si njeriu qe nuk ben interistat te humbasin me koken pas Icardit. Kush e di si ndihet Lautaro per kete, sepse Icardi eshte miku i tij.”

“Icardi dje ne stadium nuk eshte pare por Marotta, drejtuesi zizkalter i ka siguruar te gjithe qe ai do te mbetet nje lojtar i Interit.”

“Por na vjen keq, kjo eshte koha e Lautaro Martinez dhe te flitet per Icardin eshte pa vend, sidomos pas proves se djeshme te djaloshit.”

“Lautaro eshte kthyer ne njeriun e zzjarrit per Interin, lojtarin simbol te se ardhmes. Per Mauriton ka ndodhur e kunderta.”

“Ndersa Martinez ka shkuar edhe me tej: jo vetem perfaqeson Interin ne fushe, por lufton per te, nuk dorezozhet, rrezohet e ngrihet menjehere ne kembe, per cdo centimeter.”

“Interi qe nuk ka shkelqyer ne ndeshjet e fundit dhe qe ndaj Eintracht vetem pak dite me pare kishte arritur kulmin me negativ, nuk e kishte ne dispozicion Lautaron e skualifikuar por nuk ishte ai shkaku i skualifikimit edhe pse me te ne fushe do te ishte nje Inter tjeter me siguri.”

“Ne kete derbi gjithesesi pikerisht per ate mungese ai gjeti menyren e tij per te kerkuar falje. Po ashtu edhe Stefan De Vrij qe vetem pak dite me pare kishte bere nje gabim fatal. De Vrij nuk ishte fajesuar nga tifozet e Interit qe ate dite kur beri gabimin, imagjinoni tani qe shenoi ne derbi.”

“Por le te rikthehemi tek Lautaro: eshte ai fytyra simbol e ketij Interi qe kur te gjithe e quajten te vdekur tregoi se eshte me e gjalle se kurre. Eshte Lautaro e ardhmja e kesaj skuadre dhe numrat e tij ndaj Milanit e tregojne: shume vrap, shume luftim, nje assist i arte dhe nje gol. Cfare te kerkosh me shume nga ai?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.