Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

525 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter-Napoli, Spalleti ka vetem nje dyshim: ky eshte formacioni i mundshem!

Gazzetta – Inter-Napoli, Spalleti ka vetem nje dyshim: ky eshte formacioni i mundshem!
Inter Club Staff

Per ndeshjen e se dieles kunder Napolit, tekniku zikalter eshte gati te beje disa modifikime ne mesfushe.

Ka pak dyshime per sa i perket formacionit te Interit anti-Napoli. Sipas La Gazzetta dello Sport, Brozovic, Rafinha, Gagliardini dhe Borja Valero jane ne gare per dy vende: favorit Borja (perpara mbrojtjes) dhe Rafinha (pas shpines se sulmuesit).

Nderkohe titullare te sigurt jane Handanovic, Cancelo, Skriniar, Miranda dhe D’Ambrosio prapa, Vecino ne mesin e fushes, Candreva dhe Perisic plus Icardin ne sulm.

Pikerisht Maurito ka treguar nje forme shume te mire gjate javes ne stervitje. Kapiteni zikalter mungon qe prej 28 janarit, Spal-Inter 1-1. Goli mungon qe prej 05 janarit ne Firenze (1-1).

FORMACIONI I MUNDSHEM:

PORTIER: Handanovic.

MBROJTES: Cancelo, Miranda, Skriniar, D’Ambrosio.

MESFUSHOR: Vecino, Borja Valero, Rafinha.

SULMUES: Candreva, Perisic, Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.