Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

136 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, nje klauzole ka komplikuar transferimin e Giroud ne Milano

Gazzetta – Inter, nje klauzole ka komplikuar transferimin e Giroud ne Milano
Inter Club Staff

Ndermjet Interit dhe Oliver Giroud duket se ne mes eshte futur nje klauzole. 

Pas tentativave te Interit ne janarin e shkuar dhe deshtimit te nje marreveshje qe u duk e mbyllur, gjithcka eshte shtyre me vetem gjashte muaj por me sa duket ka nje problem te ri.

Per kete flet Gazzetta dello Sport e cila tregon se ekziston nje klauzole ne kontraten e lojtarit qe eshte firmosur ne 2018 me Chelsean dhe qe i jep mundesi klubit aktual nese deshiron tja zgjase kontraten me nje sezon pa konsesusin e tij. Keshtu, ai nuk do te ishte me nje parameter zero.

Ky eshte nje problem jo i vogel per Interin qe ka zgjedhur prej kohesh ish-lojtarin e Montpellier per rolin e zevendes-Lukaku ne skuader per sezonin e ardhshem.

Per momentin klubi dhe lojtari nuk duan qe te ndermarrin rreziqe dhe sduan te hapin lufte me Chelsean.

“Pasiguria e krijuar per shkak te pandemise rrezikon seriozisht qe kampionatet te luhen edhe pas korrikut. Kjo do te bente te mundur qe Chelsea te zgjaste me nje vit kontraten e lojtarit dhe duke hedhur ne ere keshtu punen e bere nga Interi me lojtarin.”

Keshtu shkruan Gazzetta dello Sport e cila me vone thote se te gjitha palet presin te reja ne lidhje me kete ceshtje.

Per lojtarin nderkohe jane gati dy vite kontrate me nje rroge shume me te ulet se 8 milione eurot sezonale qe ai merr ne Angli. Driten jeshile perfundimtare per te do e jame ekskluzivisht Abramovich.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.