Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 26, 2021

Scroll to top

Top

3,523 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, operacioni Conte do te kushtonte 60 milione euro ne dy vite

Gazzetta – Inter, operacioni Conte do te kushtonte 60 milione euro ne dy vite
Inter Club Staff

Operacioni Antonio Conte, ne dy sezone, mund te kushtoje tek arkat e Interit 60 milione euro.

Kjo lexohet sot ne Gazzetta dello Sport, ku eshte perfolur per nje transferim te mundshem te teknikut ne krye te Interit.

“Kerkesa prej 10 milion eurosh ne sezon, do te thote se Interi bashke me taksa do te paguante 17,5 milione euro. Por ketyre u duhet shtuar edhe kosto e shkarkimit te Luciano Spallettit qe ka nje kontrate prej dy vitesh. Keshtu, duke konsideruar ate dhe stafin e tij kosto shkon ne 25 milione euro.”

“Duke i mbledhur, 35 milione euro shkin kosto e Contes per dy vite dhe 25 shkarkimi i Spallettit edhe pse lehtesimi fiskal per profesionistet italian qe punojne jashte shtetit mund ta lehtesoje pak zerin e pare, por per keto llogari ka kohe.”

Pra, tek Interi ardhja e Contes mund te kushtoje 30 milione euro ne vit. Interi mund tja lejoje vetes si shpenzim tani qe do te dale nga Settlement Agreement dhe nuk do te jete nje problem. Konfirmimet e para kane filluar te dalin nga pah nga gazetare te ndryshem. Conte eshte shume afer Interit. Ose me sakte, me afer se kurre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.