Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,539 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter: pas Gagliardinit, merkato e mbyllur. Vetem nese largohet…

Gazzetta – Inter: pas Gagliardinit, merkato e mbyllur. Vetem nese largohet…
Inter Club Staff

Eshte kjo ndjesia qe eshte krijuar ne ambjentin zikalter per sa i perket merkatos, e sjelle nga Gazzetta dello Sport. 

Pritoriteti ne shtepine zikalter per momentin eshte tek largimet qe duhen bere nga skuadra e pare per shkak te problemeve te Fair Play Financiar por edhe pse Pioli (e kishte thene kete gje edhe De Boer) ka kerkuar qe skuadra te reduktohet sepse eshte ne numer teper te madh, gje qe nuk e lejon te punoje mire me skuadren. Por kjo edhe sepse pa Europa League impenjimet jane reduktuar ndjeshem. Pas Jovetic (tek Sevilla) dhe Melo (me hapjen e merkatos braziliane dje, u be zyrtare) – tashme jane nje hap larg largimit Gnoukouri, Yao, Miangue, Santon (me shume se Nagatomo qe i pelqen Sampdorias dhe Burnley), mbase edhe Ranocchia dhe nje sulmues tjeter. Por nga ‘te medhenjte’ e mesfushes, nuk do te largohet askush. Kandidatet per tu larguar ishin Kondogbia dhe Banega, por Interi ka deklaruar se francezi eshte i pashitshem pavarsisht presingut te Hebei, klub ku luan Gervinho dhe avezzi. Me e lehte ne rast te nje oferte per Banega, i cili ka ardhur me parameter zero dhe do te sillte nje plusvalence prej 25-30 milione eurosh per zikalterit. Vetem ne kete rast zikalterit do te hidheshin ne sulm per nje mesfushor ose mbrojtes krahu, me opsionin low cost Lucas Leiva dhe ajo me e shtrenjte akoma. Luiz Gustavo. Por te ishte per Interin, merkato ne hyrje mund te quhet e mbyllur qe sot.

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.