Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

418 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Inter shume afer zhbllokimit te goditjes se deshtuar te 2020: Conte e do me cdo kusht sepse…”

Gazzetta: “Inter shume afer zhbllokimit te goditjes se deshtuar te 2020: Conte e do me cdo kusht sepse…”
Inter Club Staff

Shume here eshte folur ne te kaluaren per nje transferim te mundshem te Emerson Palmierit ne kampionatin italian.

Lojtari ka kohe qe eshte ne qender te deshirave te Interit, me Antonio Conten qe ka kohe qe e ndjek italo-brazilianin.

Per kete gje ka folur diten e sotme Alfredo Pedulla i cili zbulon ate qe pritet te ndodhe ne javet ne vazhdim.

Por sipas tij ne gare per lojtarin eshte edhe Juventusi, qe ka nisur kontaktet e para me Chelsean, por gjithesesi Conte mbetet ne avantazh fale edhe mardhenies se mire qe ka me lojtarin.

“Brenda historise se Emerson Palmieri ka gjithmone pak Inter dhe pak Juventus, sepse kane qene klubet qe kane kerkuar ate ne te kaluaren.”

“Por Conte edhe pse ne krahun e majte ka Darmian dhe Young, anglezi me siguri do te largohet ne fund te sezonit.”

“Nga ketu lind deshira per te riaktivizuar pisten e deshtuar ne 2020 per blerjen e tij dhe sjelljen e lojtarit te kombetares se Italise ne Milano.”

“Conte e do me cdo kusht edhe per faktin se ai e di shume mire se si Conte punon dhe se cfare tekniku kerkon nga nje anesor.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.