Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

628 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, s’ka Azi as SHBA: zikalterit ne Appiano. Dhe per ICC…

Gazzetta – Inter, s’ka Azi as SHBA: zikalterit ne Appiano. Dhe per ICC…
Bujar Berishaj

Per here te pare pas disa vitesh zikalterit nuk do te bejne turneun e zakonshem ne Azi apo Shtetet e Bashkuara te Amerikes por do te qendrojne ne Europe.

“Nje vendim qe nuk do te bej Spallettin te ankohet, duke pare qe mes fluturimeve, orareve dhe takimeve me sponsor te ndryshem e stervitjeve ne temperatura te papershtatshme, keto udhetime te sjellin para por nuk bejne qe te punosh mire ne fushe”, thekson Gazetta dello Sport.

Gjithcka ka ardhur pas organizimit te International Champions Cup ku nuk do te kete transferta jashte Europes per Interin.

Perfitimi do te bjere nga 3-3,5 milione sa fioheshin ne te kaluaren ne 2 milione, me zikalterit qe do te luajne tre ndeshje me tre ekipe europiane.

1 gusht me Chelsean ne Goteborg (edhe pse flitet qe ndeshja ka mundesi qe te mos luhet), 7 gusht me Sevillan ne Lecce dhe me 12 gusht kunder Atletico Madrid te Diego Simeone”, lexohet te gazeta.

Nderkohe qendra e pergjithshme e punes stervitore te veres do te mbetet Appiano Gentile, me grumbullimin veror ne zona me lartesi te larte mbidetare qe ka mundesi te mos mbahet.

Gjithashtu, para ndeshjeve te International Champions Cup, jane ne program edhe 3-4 miqesore tjera sic ndodh ne cdo para-sezon te Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.