Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,348 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, sulm ndaj fuqise se Juves: Muzika po ndryshon. Jo vetem Berardi, por…

Inter Club Staff

Inter-Juve, sfide totale ne merkato. Kete gje e tregon “Gazzamercato”, qe duke u nisur nga ceshtja Berardi spostohet edhe ne situata te tjera.

“Eshte sinjali i pare i ndryshimit te muzikes. Super-fuqia e futbollit italian ne keto vite, ne fakt, nuk ka pasur kurre rival duke u ndihmuar edhe nga gjendja e keqe financiare dhe ekonomike e kunkurenteve. Ne fakt, me ardhjen e galaksise Suning tek Interi, fuqia e zjarrit ne merkato do te jete pa precedente. Eshte e vertete qe Kinezet tani duhet te perballen me Fair Play Financiar, por nje investim fillestar prej 25 milione eurosh e kane vene ne tavoline menjehere. Po flasim per Berardin. Zikalterit po tentojne te thyejne mardhenien Sassuolo-Juventus, duke vene ne diskutim edhe hirarkine e merkatos Italiane. Dhe nuk perfundon ketu, aspak.”

“Mund te marim edhe ceshtjen e talentit brazilian Gabriel Jesus. Nese zikalterit do te shenojne me Berardin, mund te ndodhe qe te heqin dore per lojtarin brazilian. Ne ras te kundert, do te bejne gjithcka cfare kane ne dore per te parakaluar Juventusin ne garen per sherbimet e tij te cilin e quajne Neymar i ri. Eshte thjesht nje shembull per te treguar se muzika po ndryshon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.