Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

958 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, syte nga Premier League: gati goditja e radhes?

Gazzetta – Inter, syte nga Premier League: gati goditja e radhes?
Inter Club Staff

Interi, sipas La Gazzetta dello Sport, i ka hedhur syte nga Premier League per nje njohje te vjeter.

Sipas te perditshmes italiane, behet fjale per nje njohje te vjeter: emri eshte ai i Abel Hernandez, ish lojtari i Palermos. Ai ne vere do i thote lamtumire Anglise me shpresen se do te rikthehet ne Itali, ku Genoa dhe Sampdoria kane levizur tashme. Por Interi i Walter Sabatinit eshte ne sfond, sepse pikerisht ky i fundit e solli ne Sicili ku edhe shkelqeu kur ishte shume me i ri. Mbase Walter po mendon ta sjelle tek Interi lojtarin qe ne Angli nuk ka treguar ndonje gje te madhe.

Kujtojme se ne kohen kur ai luante tek Palermo ka qene shume afer Interit dhe se ne ate kohe u fol edhe per nje marreveshje me Palermon por me pas nuk u be asgje.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.