Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

595 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter tashme perpara per D`Ambrosio! Roma…

Gazzetta – Inter tashme perpara per D`Ambrosio! Roma…
Ardis
  • On 04/12/2013, 11:00

Danilo D`Ambrosio: eshte ai emri i pare ne listen e Ausilios dhe Brancas per te riforcuar sektorin e kraheve ne janar. Kontrate ne skadence me Torinon, D`Ambrosio korrespon nje identikit perfekt te deshiruar nga Mazzarri: vitlindja 1998, perdor kemben e djathte qe luan po aq mire ne te majte, fizik shume te mire, prirje per pozicionim te mire ne lojen pa top dhe me ‘vesin’ per te shenuar gol. Sipas Gazzetta dello Sport, Interi derime tani ka punuar ne ‘fshehtesi’, qe te arrije te kaloje Romen qe e ndjek prej kohesh. “Drejtori sportiv verdhekuq Sabatini ne fakt, prej kohesh po punon qe ti jape forme trativave te dimrit. Vetem se, ne diten e fundit, Interi eshte futur ne loje me vendosmeri duke kerkuar miratimin e lojtarit dhe te Toro-s. Branca dhe Ausilio kane shenuar emrin e D`Ambrosio-s ne listen e te “mirepriturve” dhe punojne me palet per te sjelle ne Milano lojtarin e krahut te djathte 25 vjec qe po luan shume mire me Torinon e Ventura-s. Pretendentet Interi dhe Roma po sfidojne njeri tjetrin per kete rast te mire te merkatos, qe behet akoma me terheqes per shkak te kushteve te kontrates te D`Ambrosio-s (skadon ne qershor 2014) dhe gatishmeria e Torinos qe mund ta shese tani per te marre para sesa ne qershor pa marre asnje euro”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.