Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

798 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter-Vidal, marreveshje e mbyllur me 99%: ja cfare mungon per tu mbyllur gjithcka!

Gazzetta – Inter-Vidal, marreveshje e mbyllur me 99%: ja cfare mungon per tu mbyllur gjithcka!
Inter Club Staff

Arturo Vidal ka zgjedhur Interin, marreveshja me Bayern Munich tashme eshte arritur. 

Tratativa sipas La Gazzetta dello Sport, eshte e mbyllur 99% ndermjet klubeve por edhe ndermjet Interit dhe lojtarit.

Mungon vetem ndonje detaj i vogel dhe me pas do te vijne edhe firmat.

Por ajo qe mungon realisht per te kaluar nga 99% deri tek 100%, kane te bejne te gjitha me zgjatjen e kontrates se Arturo Vidal me Bayern qe do i jepte mundesine Interit ta huazonte.

Ai eshte ne skadece kontrate deri ne 2019 dhe do e bente te pamundur huazimin e tij (kujtojme qe huazimi eshte i vetmi modalitet transferimi qe mund te beje Interi per shkak te Fair Play Financiar).

Lajmi i mire eshte se Kiliani ka mundesine e nje opsioni zgjatjeje me nje vit te kontrates se tij me Bayern ne kontrate, dhe nuk ka ndonje problem ta beje kete por ka disa kohera teknike per tu respektuar qe te behet kjo.

Ne fakt edhe Bayern nga ana e saj deshiron qe ta mbylle marreveshjen sa me shpejt sepse deshiron te hidhet ne sulm per zevendesuesin e tij.

Kujtojme qe marreveshja ndermjet Inter dhe Bayern eshte gjetur diku tek 20 milione eurot dhe Vidal pritet te perfitoje 4,5 milione euro ne sezon (tani Vidal perfiton 7 milione euro).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.