Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 14, 2020

Scroll to top

Top

2,623 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi eshte ne pole position per Barella: ja pse! Nderkohe Marotta…

Gazzetta – Interi eshte ne pole position per Barella: ja pse! Nderkohe Marotta…
Inter Club Staff

Interi do te hidhet ne nje sulm te rendesishem per te patur ne dispozicion ne vere Nicolo Barella. 

Kete gje e ka konfirmuar Gazzetta dello Sport e cila ka shpjeguar se ideja e zikalterve ka te beje me merakton e ardhshme dhe jo me kete dimerore.

“Duket se eshte vendosur strategjia e drejtuesit zikalter Marotta: ne skuadren aktuale do te shtohen jo vetem lojtare te rinj si Barella, por edhe ata me profil te rendesishem nderkombetar.”

“Emri i pare eshte ai i Luka Modric si gjithmone por nderkohe qe do te punohet per te duke perdorur edhe kroatet ne skuader, Marotta do te punoje edhe per objektiva te tjere.”

“Prandaj ideja eshte qe do te blihet nje lojtar i madh por edhe nje lojtar me prespektive si Barella.”

“Ai ne kete moment vleresohet 50 milione euro dhe Milani ishte hedhur e para ne sulm per te por per shkak te FPF, Milani dhe Leonardo jane detyruar te hapin rrugen per Interin.”

“Leonardo kishte menduar madje edhe ta blinte qe ne janar, por i ka duart e lidhura nga UEFA totalisht. Pastaj nga ana tjeter eshte dhe Napoli qe ka bere nje oferte te rendesishme per Italianin, por duket se Napoli ne syte e Barella eshte prapa Interit.”

“Ai deshiren e tij ne kete moment e ka te luaje ne Milanon zikalter. Por nuk do te jete dicka e thjeshte edhe pse Nicolo preferon Interin. Nuk mjafton vetem kjo por Interi duhet te pergatise nje oferte te kenaqshme ekonomike per Cagliarin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.