Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

165 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi gezon per Brozovicin e ‘ri’, por Interista, mos beni gabimin qe…

Gazzetta – Interi gezon per Brozovicin e ‘ri’, por Interista, mos beni gabimin qe…
Inter Club Staff

Prove shume e mire ajo e Marcelo Brozovic kunder Napolit.

Kroati ka luajtur 94 minuta ne total me seriozitet (e pazakonte per te) dhe ka qene konstant, pas rene asnjehere ne ato humbjet e perqendrimit dhe duke i dhene vlere edhe Gagliardinit qe deri me tani ka qene teper zhgenjyes.

La Gazzetta dello Sport nenvizon paraqitjen e kroatit dhe thote:

“Duke pare subjektin, gabimi me i madh eshte te mendosh se Brozovic eshte ai ndaj Napolit dhe se ka nderruar faqe. Duhet vazhdimesi per te thene kete, si ne sjellje por edhe ne rendiment – lexohet ne faqet e Gazzetta dello Sport -. Pas nje ndeshjeje mjaft te mire te tij, ajo ndaj Beneventos ne fillim te tetorit kur shenoi edhe dy gola, ai me pas u demtua ne kombetare per te mos e pare kurre me ate brozovic qe u pa ne transferten e Beneventos ne fushe. Por kesaj radhe e pret nje sfide tjeter e rendesishme menjehere. Radhen e ka Sampdoria kur ne prillin e kaluar kroati dhuroi versionin e tij me te keq.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.