Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

758 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi ka dy mesfushore te Serie A si objektive kryesore per merkaton e veres!

Gazzetta – Interi ka dy mesfushore te Serie A si objektive kryesore per merkaton e veres!
Inter Club Staff

Interi eshte shume aktive ne merkaton e veres qe pa u hapur ende ajo dhe kjo gje eshte kuptuar tashme.

Pas sigurimit te sherbimeve te Lautaro Martinez, Stefan De Vrij dhe Asamoah, tashme zikalterit po shohin perreth se si mund te perforcojne skuadren akoma me shume.

Sipas asaj qe shkruan La Gazzetta dello Sport sot, Interi ka dy objektive kryesore qe luajne ne Serie A.

Behet fjale per nje mesfushor te Romes dhe nje te Cagliarit, nga njera ane hollandezi Kevin Strootman dhe nga ana tjeter talenti italian Nicolo Barella.

Ja cfare shkruan Gazzetta ne faqet e saj per kete ceshtje:

“E ardhmja e mesfushes se Interit mund ti perkase atyre: Kevin Strootman dhe Nicolo Barella.”

“Shume gjera mund te ndryshojne per italianin nese Cagliari do te arrije te mbijetoje ne Serie A ose jo.”

“Zikalterit kane kerkuar te bisedojne me Sardet edhe per te bllokuar shitjen e tij tek ndonje skuader tjeter, por nuk eshte se kane arritur ndonje marreveshje per kete.”

“Ne nje operacion per blerjen e tij, Interi mund te fuse ne marreveshje lojtare te rinj si Pinamonti. Odgaard, Emmers apo Zaniolo per te ulur shumen e parave per tu paguar cash.”

“Por nuk eshte shume e thjeshte, sepse Interi duhet te gjeje rreth 40-50 milione euro deri ne 30 qershor).

“Mbi Strootman ndjekja e Interit vazhdon prej kohesh: klauzola e tij eshte 32 milione euro, por mund  te ulet duke futur ndonje lojtar nga Primavera edhe ketu.”

Image result for bryan cristante atalanta

“Cila eshte alternativa? Kujdes Cristante nga Atalanta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.