Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,187 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi nuk del nga tuneli, kesaj radhe nuk shpeton as Pioli…

Gazzetta – Interi nuk del nga tuneli, kesaj radhe nuk shpeton as Pioli…
Inter Club Staff

Numri i sotshem i Gazzetta dello Sport analizon fajin e Interit dje dhe te tranjerit te saj Stefano Pioli.

Ja cfare shkruan e perdithsmja italiane ne faqet e saj: “E nese ky Inter eshte me te vertete i pasherueshem? Nese do te nderroheshin edhe pese tranjera, te provoheshin shume skema te tjera dhe te kishte edhe rotacion ndermjet lojtareve dhe rezultatet do te ishin gjithmone te njejta? Jo, perseri Interi nuk del nga tuneli madje drita pas ndeshjes se djeshme eshte larguar akoma me shume: te dobet, te dorezuar, te depresionuar, cdo njeri provon zgjidhjen personale, shume eshte gabuar dje. Nje inter me te vertete i shkaterruar, sidomos nga ana e mbrojtjes, por jo vetem per fajin e mbrojtjes. Napoli shfrytezon limitet e saj te medha teknike, taktike, fizike dhe organizuese. Jane ata qe shenojne tre here dhe dergojne ne shtepi nje triumf te bukur e hedhin Interin ne tapet vetem pas 6 minutash loje. Nga Interi nuk shpeton askush, as Pioli qe vendosi qe Joao Mario ta niste nga pankina: vertete, nje si ai nga pankina?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.