Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

4,382 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi po mendon ti kerkoje Kessie Milanit ne shkembim te Politanos: ja pse

Gazzetta – Interi po mendon ti kerkoje Kessie Milanit ne shkembim te Politanos: ja pse
Inter Club Staff

Arturo Vidal mbetet opsioni i pare per mesfushe, por ne menyre surprize ne skene del emri i Franck Kessie. 

Lojtari nga Bregu i Fildishte mund te perfshihet ne nje shkembim me Milanin ku ne kembim tek ata do te shkonte Matteo Politano: eshte nje skenar i veshtire por jo i pamundur.

Pse kjo ide per Interin? Gjithmone nese deshton transferimi i Vidal ne Milano, ai mund te jete nje alternative e vlefshme per Conten. Pastaj dihet mjaft mire se si ndikon nje tranjer si italiani tek lojtaret qe kane humbur besim dhe Kessie ne muajt e fundit nuk eshte se ngjan shume me ate lojtarin qe shkelqeu me Atalanten.

“Kur Milani ka trokitur ne deren e Interit per Politanon, zikalterit kane kerkuar menjehere 25 milione euro pa u menduar dy here dhe i kane thene jo idese se huazimit.”

Tashme mundesite jane dy: ose 25 milione euro cash, ose nje lojtar qe do Conte ne kembim dhe lojtaret e Milanit qe mund ti shkojne per shtat nivelit te Interit ne kete moment jane shume pak.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.